fbpx
alevi türküleri, alevi deyişleri
Ana Sayfa Basın Açıklamaları Cumhuriyetimiz Doksan Beş Yaşında

Cumhuriyetimiz Doksan Beş Yaşında

237 views
29-ekim-cumhuriyet-bayrami-zohre-ana-2018

Bugün Cumhuriyetimizin doksan beşinci yıl dönümünü gururla, coşkuyla ve kıvançla kutluyoruz. 

Mustafa Kemal emperyalist güçlerin yüzyıllardır Türk Milleti’ni yok etmek ve anayurdu Anadolu’yu ele geçirme isteklerinin bir kez daha gerçekleşemeyeceğini 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak milli mücadele ve milli uyanış sürecini kahraman milletiyle başlatarak göstermiştir.

Mustafa Kemal düşmana karşı, birlik ve beraberlik içerisinde tek vücut olan milletiyle kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandırmış; milli mücadelenin başından sonuna kadar “millet egemenliğine” dayalı devlet fikrini   “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek 29 Ekim 1923 günü milletinin eseri Türkiye Cumhuriyeti devletini kurarak gerçekleştirmiştir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır” sözünden güç alarak, ilke ve devrimlerini rehber edinerek, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatma isteği ve kararlılığı içinde, gerektiğinde bu vasiyetin sorumluluğumuzu yerine getirmekten çekinmeyeceğiz.

Bu bilinçle, Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve  tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyor, Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyorum.

Yaşasın Cumhuriyet!
Yaşasın Mustafa Kemal!

Saygılarımla.

Pir Zöhre Ana

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz