Ordular!İlk hedefiniz Akdeniz’dir.İleri!

327 views
30-agustos-2018-zohre-ana

Ulusumuza  Bağımsızlık Ve Özgürlük Getiren 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96’ncı yıl dönümünü bir kez daha kutlamanın gururu ve heyecanı içindeyiz.

30 Ağustos Zaferi, Başkomutanı Mustafa Kemal’in yoluna baş koyarak , “Vatan,Millet,Bayrak” için cepheden cepheye koşan kahraman Mehmetçiğin ölçüsüz fedakarlık,azim ve kararlılık göstererek asla umutsuzluğa düşmeden, zulme teslim olmadan özünde vatan aşkıyla tarihe yazdığı destanların en büyüğüdür .

Başkomutanının “Ordular!İlk hedefiniz Akdeniz’dir.İleri! ”

tarihi  emri ile şanlı bayrağını onur ve şerefle dalgalandırarak yürüyen Mehmetçik, onur ve gurur kaynağımız olmuş, 9 Eylül’de İzmir’e girerek kurtuluşu da müjdelemiştir.

Kahraman ulusumuz birlik ve beraberlik içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen düşmana karşı bölünmez bütünlük içerisinde vatanın sahipsiz olmadığını göstererek gereken dersi vermiş, 30 Ağustos Zaferi’yle tüm mazlum uluslara da örnek olmuştur.

Bugün ise bizlere düşen görev Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrim ve ilkelerine, değer ve kazanımlarına, bölünmez bütünlüğümüze, tam bağımsızlığımıza, demokratik ve laik cumhuriyete her şeye rağmen sahip çıkmak, azim ve kararlılıkla çalışarak geleceğimize katkı sağlamaktır.

Ulusumuza bağımsızlık ve özgürlük getiren Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96’ncı yıl dönümünde, şanlı milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ulusumuzun bağımsız , özgür ve onurlu yaşaması için canlarıyla bu toprakları vatan yapan kahraman vatan evlatları aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha sonsuz şükran ,saygı ve minnetle anıyorum.

Pir Zöhre Ana

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz