Uğur Mumcu’yu Vefatının 27’inci Yıldönümünde Anıyoruz

90 views
ugur-mumcu-sozleri-kimdir

Bugün basın ve demokrasi şehidi Uğur MUMCU’nun  27’inci ölüm yıldönümü.

Uğur MUMCU, gazeteci olarak kalemini  bir vatanseverin erdemine yakışır bir şekilde kullanarak tam bağımsız, demokratik, laik bir hukuk devleti olmanın gereklerini yazılarında sürekli vurgulamıştır.

Atatürk ilke ve devrimleri ile laikliğin  hedef alınmasının altındaki gerçeğin, cumhuriyet rejimini ve üniter yapımızı değiştirmek olduğunu bilgi ve belgelere dayalı olarak yazmıştır.

Vatanımızın içine çekilmek istendiği uluslararası kaos stratejilerini ve bunların küresel bağlarla beslediği gerici ve bölücü terör örgütlerinin karanlık ilişkilerini ifşa etmekten çekinmemiştir.. Vatansever bir aydın olarak ulusumuzu nasıl bir tehlike içinde olduğu konusunda sürekli uyarmıştır.

Kemalizmi, cumhuriyetimizin niteliklerini,laikliği,adaleti, hukukun üstünlüğünü ve demokrasiyi gerçek bir aydın bilinciyle savunurken yargı bağımsızlığının, insan haklarının, terörsüz özgürlüğün ve yaşama hakkının olmazsa olmaz olduğunu eserlerinde sürekli paylaşmıştır.

Çalışmaları ve fikirleriyle sonsuza dek yaşayacak cesur ve namuslu kalem basın ve demokrasi şehidimiz Uğur Mumcu’yu; tüm basın ve demokrasi şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

UNUTMADIK!
UNUTMAYACAĞIZ!

PİR ZÖHRE ANA

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz