19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA,GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

487 views
19-mayis-bayrami-min

“Geldikleri gibi giderler! “

Büyük Komutan  Mustafa Kemal, yurdumuzun işgali karşısında, “Geldikleri gibi giderler! “ diyordu.

İşgale direnmek gerekiyordu. Yüzyıllardır bağımsız yaşamış  bir ulus ile  her karış toprağında şehit kanı bulunan vatan toprakları, işgalcilere   teslim edilemezdi.

Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919’ da, Samsun’da , ”Ulusun bağımsızlığını, yine ulusun kesin kararı ve azmi kurtaracaktır” inancı ve kararlılığı ile  bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakarak, ulusal kurtuluş  mücadelesini  başlatır. Ulus, vatan ve bayrak etrafında birleşerek, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı kazanmış, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Büyük  Önder  Mustafa Kemal ATATÜRK, Cumhuriyeti de, ulusumuzun geleceği olan siz gençlere emanet etmiştir.

Sizlerin, Cumhuriyetimiz tehlikelerle ve tehditlerle karşı karşıya kaldığında; damarlarınızdaki asil kandan güç alarak, ulusal bilinciniz ve vatan sevginizle, cumhuriyetimizi ve bağımsızlığımızı koruyacağınıza; Cumhuriyetimizin temel değerleri  ile laik, sosyal ve hukuk devletinin gereklerini, akıl ve bilim  ile güçlendireceğinize, Ata’mızın devrim ve ilkelerinin uygulayıcısı olacağınıza  inancım tam ve sonsuzdur.

Her gencimizin bir “Mustafa Kemal” olduğu inancıyla, sizlere duyduğum sevgi ve güvenle; bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin yakılışının  97. Yıldönümünde; Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ nızı kutluyor, başta varlığımızı borçlu olduğumuz yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize, bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı, minnet ve şükran ile anıyorum.

Pir Zöhre Ana

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz