19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

220 views
19-mayis-afisleri-zohre-ana-2018

Büyük kurtarıcı Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919 da Samsun’da istiklal ateşini yakarak ulusal bağımsızlık savaşını başlattı. İhanet ve gaflet cephesine karşı bir namus cephesi kurdu. Kadını erkeği, yaşlısı genci… Ordu yokluklar içinde; ayaklar çıplak, ne ekmek torbaları, ne de mataraları vardı. Türk Milleti vatan, bayrak ve hürriyet için tek vücut tek yürek olarak milli birlik ve bütünlük içinde olduğunu tüm cihana gösteriyordu.

Büyük Komutan Mustafa Kemal’in Başkomutanlığında Ulusal Bağımsızlık Savaşı kazanıldı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Cumhuriyetin ilanı ile de her anlamda modern devlet olan Türkiye Cumhuriyeti’ni Kurdu. En büyük kıymeti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni  ve istiklalini de ulusumuzun geleceği olan siz gençlere emanet etti.

Sevgili Gençler,

Ulu Önderin emanetine, hatıralarına, hedeflerine olan bağlılığınızdan, ilke ve devrimlerinin uygulayıcısı olacağınızdan şüphem yok.

Sizler ”Benim manevi mirasım ilim ve akıldır.”diyen Ulu Önderin yolunda, cumhuriyetin aydınlık geleceği için bilim ve kültürle diğer taraftan adalet, eşitlik, özgürlük, barış gibi evrensel insanlık değerleri ile yetişmeyi, çok çalışmayı ilke edinmelisiniz. Her güçlüğü aklınızla, güzel ahlak ve karakterinizle yenecek kudrete ve güce sahipsiniz.

Sizleri başarılı ve mükemmel görmek bizleri mutlu eder.

Sevgili Gençler,

Her birinizin bir “Mustafa Kemal” olduğunuz inancıyla ve sizlere duyduğum güvenle; Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı kutluyor, varlığımızı borçlu olduğumuz başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Pir Zöhre Ana

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz