Çocuk İstismarı toplumun yüz karasıdır !

579 views
cocuk-istismari-haberleri

Çocuk İstismarı toplumun yüz karasıdır  ve çocuklarımızın yaşadığı istismarı dile getirmekten çekinilmesini ve gerçekte birer insanlık suçu olan üzücü olayları ve sorumlularını kınıyorum.

Bu tür olaylar vicdanımızda derin yaralar bırakırken, bizlere de görev ve sorumluluklarımızı hatırlatmıştır. Başta yönetim görevi ve sorumluluğu olanların konuyu bir an önce aydınlatmasını ,milletimizi bilgilendirmesini ve bu tür olayların bir daha  yaşanmaması için alınan önlemlerin paylaşılması gerekmektedir.

Milletimizin yüksek karakterine, ahlak, örf  ve benliğine yakıştırmadığımız üzücü olaylar için, her birey sorumluluk hissetmeli ve sessiz kalmamalıdır !..

Bizler çocuklarımızı sevgi içinde mutlu bir yaşam sürmesi için büyütüp çağın gerektirdiği bilgiler ile donatırken,  insani ve milli değerlerimizi de en iyi şekilde öğretmeliyiz. Bunun için de Cumhuriyetimizin temeli olan ulusal,laik ve karma eğitimi güçlendirmek için destek vermeliyiz.

Değerli aileler, en kıymetli varlıklarımız çocuklarımızın  ; iyi ahlak ve sağlam karakter sahibi olmaları için, rehber ve örnek olmalıyız. Olumsuz koşullara rağmen, umudumuzu yitirmeden, onlara güvenerek, kendilerini yetiştirmeleri için imkanlar sağlamalıyız. Düşündüklerini ifade etmede  ve düşüncelerini gerçekleştirmede destek olmalıyız. Karşılaşabilecekleri tehlikeleri ve tehlikelerden nasıl korunacaklarını öğretmeliyiz. Bunları sadece kendi çocuğumuz için değil, milletimizin her çocuğu için gerçekleştirmeliyiz. Vatanın her evladı, bizim de evladımızdır.

Büyük insan Mustafa Kemal Atatürk diyor ki:

“Çocuk sevgisi insan sevgisi için bir ihtiyaçtır.”

“Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.”

ataturkun-cocuk-sevgisi

Saygılarımla.

Pir Zöhre Ana

 

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz