23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

412 views
23-nisan-2018-zohre-ana

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK milletinin elinden vatanının ve bağımsızlığının alınmak istendiği işgale karşı milli mücadeleyi başlatmış ve bütün dünyaya milli egemenliğimizden asla vazgeçmeyeceğimizi 23 Nisan 1920 de Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak duyurmuştur. Bu önemli günü de siz sevgili çocuklara bayram olarak kutlanması için armağan etmiştir.

İşte bugün milli egemenlik isteğimizin ilanı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış gününün 98. yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.

Sevgili çocuklar,

Sizler Ulu önderimiz Mustafa Kemal’in bizlere birer emanetisiniz. Her biriniz cumhuriyetimizin güvencesi ve  aydınlık günleri için umudumuzsunuz. Mustafa Kemal’in  yaktığı aydınlık meşalesini  fikirlerini uygulayarak  geleceğe taşıyacak sizlersiniz.

Ben de Ata’mızın gösterdiği bu aydınlık yolda yürümek istediğinizde her zaman sizlerin yanında olacağım. Ata’mızın size duyduğu sevgiyi bilerek büyümektesiniz. Bu sevgi hiçbir şeye değişilmeyecek kadar değerlidir. Bu sevgiyi hak etmek için ‘VATAN’ için çok çalışmalısınız. Ata’mızın sözlerini rehber alınız. Sözlerindeki her bir harfin sizler için söylendiğini biliniz. Sizlerin de aydınlık meşalesini büyük bir sorumluluk bilinci ile gelecek nesillere taşıyacağınıza inanıyor ve  güveniyorum.

Kıymetli çocuklar,

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgiyle gözlerinizden öpüyorum.

Pir Zöhre Ana

 

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz