EMEĞİN BAYRAMI 1 MAYIS KUTLU OLSUN

257 views
1-mayis-isci-bayrami-2018-zohre-ana

Bugün 1890 yılından bu yana tüm dünyada emekçilerin ırk ve din ayrımı gözetmeksizin emeğin sömürülmesine karşı gösterdikleri sınıf dayanışmasının simgesi olan  1 Mayıs Uluslararası İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Gününü kutlayacağız.

Emekçilerin bayramı olan 1 Mayıs meydanlarda bayram havasında  kutlansa da  emek açısından hak kayıplarının, emeğin sömürüsünün derinleşmesinin, özelleştirmelerin, esnek ve güvencesiz çalışmanın, taşeronlaştırma uygulamalarının, kitlesel işten çıkarmaların, düşük ücret ve maaş artışı dayatmalarının, emeğe yönelik saldırıların da konuşulduğu gün olacaktır.

Ülkelerin ekonomileri ne kadar güçlü olsa da emekçiler verimlilik ve milli gelir artışından payını alamamaktadır. Her geçen gün  gelir dağılımı emekçinin aleyhine bozulmaktadır. Emekçiler alın terinin karşılığını alamamakta, buna karşın  çalışma ve yaşam koşulları aksine  giderek ağırlaşmaktadır.

Emeğin sömürülmesi düzenine, temel hakları ve ekonomik talepleri için emekçilerin birlik, mücadele ve dayanışma içerisinde bir bütün olarak birleşerek  karşı koyacaklarına inanıyorum. Bu mücadele kazanıldığı zaman herkes için güvenceli bir iş, herkes için insanca yaşam hakkı sağlanmış olacaktır.

Emeğin sömürüsünün olmadığı adil ve özgür bir dünya için vereceğiniz mücadelenizi destekliyor; Emeğin Bayramını, verdiğiniz haklı emek mücadelesinden doğacak birlik ve beraberlikten güç alarak; , coşkuyla, heyecanla toplumsal barış, hoşgörü ve kardeşlik içinde kutlamanız dileğiyle; 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününüzü kutluyorum.

PİR ZÖHRE ANA

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz