29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

625 views
zohre-ana-29-ekim-min

Bugün Cumhuriyetimizin doksan ikinci yıl dönümünü gururla,coşkuyla ve kıvançla  kutluyoruz.

19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’da  Milli Mücadeleyi başlatarak, eşine çok az rastlanır büyük bir zafer kazanmıştır. Cumhuriyete uzanan yolda, her türlü zorlu engelin aşılması konusunda milletimizin gösterdiği azim ve kararlılık bizlere halen güç vermektedir.

Ulusumuza kayıtsız şartsız millet egemenliği sağlayan Cumhuriyet, Ulu Önderin, “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği  ve “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”sözü ile milletimize bıraktığı en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Ulu Önder,cumhuriyetin ilanı ile tarihin en büyük çağdaşlaşma ve değişim hamlesini de gerçekleştirmiştir. İlke ve devrimleri ile başta devlet, hukuk, aile, eğitim, ekonomi ve sosyal yaşam.. düzeninde değişiklikler ile ulusuna yakışır ve yaşanılır ülke bırakmıştır.

Milletimiz,Cumhuriyet kazanımlarını, vatanının bölünmez bütünlüğünü  ve ulus birlikteliğini tehdit eden sorunlarla karşılaştığında yine güçlü iradesi ile birlik ve beraberliğini korumayı başaracaktır.

Milletimiz, kendine emanet edilen çağdaş, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’ni, Ata’sından aldığı ışıkla, ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkarak, sonsuza kadar yaşatma isteği ve kararlılığı içinde, al bayrağını göklerde dalgalandıracaktır.

Bu bilinçle, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,silah arkadaşlarını ve  şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha saygıyla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

Yaşasın Cumhuriyet!

Yaşasın Mustafa Kemal!

Saygılarımla.

Pir Zöhre ANA

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz