Cemevimizin Hedef Alınmasına İlişkin Kamuoyuna Duyurumuz

297 views
zohre-ana-cemevi-isid-saldiri-plani

İnsan yaşamına ve ülkemizin huzuruna kasteden terör örgütlerinden biri olan IŞİD‘in, 21 Haziran 2021’de tutuklanan  “Türkiye sorumlusu” olduğu iddia edilen teröristin savcılıkta yaptığı itiraflarda, yapacağı terör eylemleri içerisinde; 2017’de Zöhre Ana Cemevi’mize “Alevilerin hükümete karşı kışkırtılması amacıyla” hedef alındığını ifade ettiği basında yer aldı.

İbadet yeri olan Zöhre Ana Cemevi’mizin hedef alınması üzüntü vericidir. Biliyoruz ki neden, niçin hedef alındığı terörizm açısından önemli değildir. Amaçları şiddet olayları ile kışkırtma yaparak infiale neden olmaktır. Kin, nefret ve düşmanlık yaratarak kargaşa ve kaos ile körükleyerek devletimize ve milletimize zarar vermektir.

Bu tür hain eylemler halkın vicdanında her zaman kınanmış, güvenlik güçlerimizce de gerekli tedbirler alınarak önlenmiştir.

Kimi zaman din adına, kimi zaman siyaseten, kimi zaman sadece Hakk’ı ve insanı çok sevmemizden ötürü inancımıza, inandığımız değerlere saldırıp insanları katlettiler.

Anadolu topraklarını yurt bildiğimizden beri, bu toprakların, milletimizin, devletimizin kurucu ve koruyucu unsurlarından biri olduk. Varlığımız, birliğimiz ve geleceğimiz için milli ve vatani duyarlılıklarımız her zaman yüksek olmuştur, olacaktır.

Milletimizin bölünmez bütünlüğünü bozacak her komploda adeta bir duvar gibi dimdik durarak tüm oyunları bozduk. Dayatılan çatışma ve gerginlik ortamlarından, toplumsal kamplaşmalardan uzak durduk. Kutuplaşmalara ve siyasi çekişmelere alet edilmek istemedik. Kollanmayı asla kabul etmedik. Temel hak ve hürriyetlerden yararlanmayı, hukuk devletinin kurallarının tümüyle ve titizlikle uygulanarak kişi güvenliğini sağlanmasını kanunen istedik. Birliğimiz için düşüncelerimizi, öngörülerimizi ve inancımızı gizlemeden, uyarılarımızı ve çağrılarımızı yaptık, yapacağız.

Ne kadar gayret gösterseler, canımızı ne kadar yaksalar da, yüreğimiz ne kadar dağlansa da milletimizin her ferdi gibi vatanımızın, milletimizin ve cumhuriyetimizin, inancımızın ve insanlığın iç ve dış düşmanlarına karşı; düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünden, milletimizin vicdanından güç alarak barışı, huzuru, dostluğu, kardeşliğimizi yücelterek hukuka, değer ve inancımıza göre davranırız.Kahraman şehitlerimiz gibi bayrağımızın, vatanımızın, milletimizin namusunu ve şerefini korumak için gözümüzü kırpmadan canımızı veririz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin aydınlığında, insan haklarına dayanan laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin daha güçlü olması için daha yürekli olmaya ve daha çok çalışmaya devam etmekte kararlıyız.

Saygılarımızla.

Zöhre Ana Cemevi ve Açık Kapı Derneği Yönetim Kurulu

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz