Demokrasi Şehidimiz, Korkusuz Kalem Uğur Mumcu’yu Saygıyla Anıyoruz

34 views
ugur-mumcu-kimdir-2018

BASIN ve DEMOKRASİ ŞEHİDİ UĞUR MUMCU’YU KATLEDİLİŞİNİN
29’uncu YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ.

“Ben Atatürkçüyüm…. Ben, cumhuriyetçiyim… Ben lâikim… Ben antiemperyalistim… Ben tam bağımsız Türkiye’den yanayım… Ben insan hakları savunucuyum… Ben, terörün karşısındayım… Ben, yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım. Dün sabaha değin, araştırarak yazdığım hiçbir konuyu yalanlayamadınız. Öyleyse vurun, parçalayın, her parçamdan benim gibiler beni aşacaklar doğacaktır.”

Bugün basın ve demokrasi şehidi Uğur MUMCU’nun katledilişinin 29. yıl dönümü.

 Uğur MUMCU, gazeteci, yazar, araştırmacı ve hukukçu kimliğiyle yılmadan ve korkmadan nice tehditlere rağmen yürekli duruşuyla gerçekleri yazdı, anlattı. Gerçek bir vatansever ve aydın olmanın sorumluluğu ile bilgilerini, düşüncelerini ve araştırmalarını   paylaşarak halkının hatta sonraki kuşakların “gerçekleri” öğrenmesini sağladı. Öyle ki ”demokrasi”, “hukuk” “bölücü ve dinci terör”, “tarikatlar-siyaset-ticaret” “gerici akımlar”, “laiklik”,  kavramları konuşulduğunda ilk akla gelen kişi ve başvurulan kaynaktır.

Antiemperyalist ve devrimci kimliğiyle tam bağımsız, demokratik, laik bir hukuk devleti olmanın gereklerini yazdı.  Atatürk ilke ve devrimlerinin Türkiye Cumhuriyeti’ nin yapı taşı olduğunu sürekli yazdı.

Çalışmaları ve fikirleriyle sonsuza dek yaşayacak cesur ve namuslu kalem basın ve demokrasi şehidimiz Uğur Mumcu’yu rahmetle ve saygıyla anıyoruz.

UNUTMADIK!

UNUTMAYACAĞIZ!

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz