Fransız Benoit Fliche:Zohre Ana, an Alevi prophetess

1.380 views
World-Congress-for-Middle-Eastern-Studies

Avrupa Akdeniz Enstitüsü (IEMED) tarafından düzenlenen 3. Ortadoğu Araştırmaları Dünya Kongresi (WOCMES), İspanya’nın Barcelona kentinde 19-24 Temmuz 2010 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Dünyanın her yerinden Ortadoğu üzerine çalışmalar yürüten yaklaşık 2700 akademisyenin bir araya geldiği Kongrenin 5. günününde gerçekleştirilen ;

“SUFISM, NEO-SUFISM AND SPIRITUALITY IN TURKEY – 1/2: Social Change and Individual Endeavour (Tasavvuf, NEO-Sufizm ve TÜRKİYE’DE Maneviyat: Sosyal Değişim ve Bireysel Gayret) başlıklı panelde, Benoit Fliche isimli Fransız Araştırmacı “Zohre Ana, an Alevi prophetess” başlıklı bir sunum gerçekleştirmiştir.

http://wocmes.iemed.org/en/preorg-sufism-in-turkey1

***

Sunumdan bir parça:

“Zöhre Ana is an Alevi “prophetess” who lives in Ankara. She has a charisma founded principally on therapeutic power. In this communication, I analyze her place and her authority in the contemporary evolution of Alevi spirituality in Ankara…”

Türkçesi: Zöhre Ana Ankara’da yaşayan bir Alevi Piridir . Özellikle tedavi edici gücünün üzerine kurulmuş bir karizmaya sahip. Sunumda, O’nun Ankara’daki mekanını ve Aleviliğin çağdaş evrimi içindeki otoritesini analiz edeceğim…)World Congress for Middle Eastern Studies

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz