Cumhuriyetimiz Doksan Dört Yaşında

230 views
29-ekim-cumhuriyet-bayrami-pir-zohre-ana

Bugün emperyalizme karşı “tam bağımsızlık” için verilen mücadeleden sonra ulusal devlet anlayışıyla kurulan cumhuriyetimizin doksan dördüncü kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz.

Cumhuriyet ulus devletimizin temeli ve geleceğidir. Cumhuriyetimiz ayrılık gözetmeden toplumsal eşitlik ve kardeşliği gözeterek içerde ve dışarıda barış için Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Yurtta barış, Dünyada barış” ilkesi ile çatışmasız bir dünyayı hedeflemiştir.

Cumhuriyetimizin aydınlık temelleri, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından akılla, bilimle, ilke ve devrimlerle öyle sağlam kurulmuştur ki “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” Bu temeller karanlığa inat gelecek daha güzel günlere ulaşmada bizim için rehber ve ışık olacaktır. Ata’mızın “Türkiye Cumhuriyeti mesut, muvaffak ve muzaffer olacaktır.” sözü bize güç katmaktadır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK diyor ki “Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli. Memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle düşünüp, çalışmayı görev edinmelidir.” Cumhuriyetini, milletini, vatanını ve Ata’sını seven her vatansever bu inançla yürümelidir. Azimle çalışarak başarılarımızı artırmak için hiçbir zaman ama hiçbir zaman umutsuzluğa düşmeden yorulmadan Ata’mızın yolunda yürümeye ve adını “Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK” yüceltmeye ve gururla söylemeye devam edeceğiz.

Bu bilinçle, Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

Yaşasın Cumhuriyet!

Yaşasın Mustafa Kemal!

Saygılarımla.

Pir Zöhre Ana

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz