2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Öğrencilere Başarılar Dilerim

434 views
egitim-ogretim-yili-2017-2018-pir-zohre-ana

Sevgili Öğrenciler,

Hepiniz tatlı bir heyecanla yeni umutlarınız, yeni hedefleriniz ile bir eğitim öğretim yılına başlıyorsunuz. Yeni bilgiler öğrenerek, deneyimler yaşayacaksınız. Öğrendiklerinizi uygulayarak kararlar alıp geleceğinize yön verecek adımlar atacaksınız ve güçleneceksiniz. Gücünüzü bilginizden alarak başarılı, özgür düşünen, yüksek karakterli,kişilikli ve sorumlu bireyler olacaksınız.

Başöğretmenimiz  Gazi Mustafa Kemal Atatürk zor şartlar altında bulunan milletimize  “Hiç bir şeye ihtiyacımız yok,yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır;çalışkan olmak!” diyordu. Başöğretmenimizin gösterdiği çağdaş ve aydınlık yolda, O’nun ilke ve değerlerini ileriye taşımak için, önce vatanına,milletine sonra tüm insanlığa hizmet için “çalışkan olmalı” sınız. Hiçbir gerekçe göstermeden planlı ve sistemli olarak çalışmalısınız. Başarının tesadüf olmadığını biliniz. Başarılı olmanız için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman yanınızda ve yardımcınız olacağım. Sizlere yani geleceğimize güveniyorum.

Cumhuriyetimizin temel değerlerine, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı çağdaş, aydınlıkçı,laik,bilimsel akılla yetişen; geleceğimiz öğrencilerimizin, geleceğimizi yetiştiren  öğretmenlerimizin, ailerinin  ve tüm eğitim çalışanlarının 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının sağlıklı,huzurlu,mutlu ve başarılı geçmesini dilerim.

Pir Zöhre Ana

 

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz