Geldikleri Gibi Giderler! 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

706 views
zohre-ana-30-agustos-2017

Ulusumuza Bağımsızlık Ve Özgürlük Getiren 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

Ülkenin dört bir yanında vatanlarını düşman işgalinden kurtarmak için Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğinde milli mücadeleye girişen kahraman vatan evlatları üç yıl süresince işgalcilere karşı destansı kahramanlıklarla dolu sayısız zaferler kazanmıştır.

1918 yılının Kasım ayında İstanbul’un işgaline tanık olduğunda Yaveri Salih Bozok’a milletine duyduğu inançla “Geldikleri gibi giderler !” diyen Ebedi Başkomutanının bu öngörüsünü, Kahraman Mehmetçik 26 Ağustos 1922 sabahı saat 05.30 Kocatepe’den başlattığı Büyük Taarruzu ile 9 Eylül sabahı İzmir’e girerek zaferle sonuçlandırarak gerçekleştirmiştir.

30 Ağustos Başkomutan Meydan Muharebesi ile Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda büyük bir zafer kazanılmıştır. Türk ulusunu esir etmek isteyenlere karşı Mehmetçiğin kazandığı bu zafer işgalcilere karşı kazanılmış bir zafer olmasıyla birlikte içerdeki emperyalist işbirlikçilerine karşıda kazanılmış bir zaferdir.

Bugün ise bizlere düşen görev Devletimize, Milletimize, Cumhuriyetimize ve kardeşliğimize sahip çıkarak Atatürk ilke ve devrimlerinin uygulayıcısı, yılmaz savunucuları olarak geleceğimize katkı sağlamaktır.

Ulusumuza bağımsızlık ve özgürlük getiren Büyük Taarruz ’un 95.yıldönümünde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ulusun bağımsızlığı, özgür ve onurlu yaşaması için canlarıyla bu toprakları vatan yapan kahraman vatan evlatları aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha sonsuz şükran, saygı ve minnetle anıyorum.

Pir Zöhre Ana

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz