Devrim Şehidimiz Kubilay’ı Doksan İkinci Ölüm Yıl Dönümünde Saygıyla Anıyoruz

33 views
sehit-ogretmen-kubilay-menemen-olayi-zohre-ana-2022

Türk ulusu tarih boyunca nice devletler kurmuş bu devletlerin yaşaması için, hürriyetleri için, ulusunun yücelmesi için, vatan toprağı için ve kutsal saydıkları “devlet” için şehitler vermiştir.

Ulusumuzun kahraman vatan evlatları Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yeni kurduğu Türkiye Cumhuriyet Devleti için de kurtuluştan kuruluşa olduğu gibi devletin ilelebet var olması için de canlarını feda etmekten çekinmemişler ve çekinmemektedirler.

İşte kahraman vatan evlatları cumhuriyetin gerçek koruyucuları olan Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile bekçiler Hasan ve Şevki Bey’ler İzmir Menemen’de 23 Aralık 1930’da cumhuriyet karşıtı gericiler tarafından şehit edildiler.

Uygar ve bağımsız yaşama kararında olan ulusumuz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ilkeleri ve yaptığı devrimleri uygulayarak demokratik, laik ve hukuk devleti olma kararlılığını her zaman gösteriyordu.

Halkın cumhuriyete sahiplenmesini, gericiliğe ve dogmalara karşı yürüttüğü aydınlanma çabalarını, çağdaş devrimleri, laiklik anlayışını ve cumhuriyet değerlerini içine sindiremeyen cumhuriyet karşıtı gericiler kahraman vatan evlatlarını cumhuriyetin gerçek koruyucularını doksan iki yıl önce bugün şehit ettiler.

Artık ulusumuz için ölümsüz olan kahramanlarımız Mustafa Fehmi Kubilay, Bekçi Hasan ve Bekçi Şevki Bey’ler cumhuriyet devrimlerinin koruyucusu oldukları için devrim şehidi olarak anılarak sonsuza kadar yaşayacaklardır.

Cumhuriyet devrimleri ve onun değerlerini korumak uğruna şehit olan Devrim şehitlerimiz Mustafa Fehmi KUBİLAY’ ı, Bekçi Hasan’ı ve Bekçi Şevki’yi; bayrağı, vatanı ve milleti için canını siper eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Ruhları şad olsun.

Saygılarımızla.

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz