Gençler,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı Kutluyorum

277 views
19-mayis-afisleri-zohre-ana-2020

Birinci Dünya Savaşı sonunda Büyük Komutan Mustafa Kemal cepheden İstanbul’a döndüğü gün işgal kuvvetlerini boğazda gördüğünde “Geldikleri gibi giderler !” diyordu. Milletinin teslimiyetini asla kabul etmeyen Büyük Komutan bu sözü ile adeta hem yapmak istediğini hem de yapacaklarının sonucunu ifade ediyordu.

19 Mayıs tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.

1919 yılının 19 Mayıs’ında kahraman milletimizin yarınları için Güneş ufuktan doğuyordu.

Sevgili Gençler,

19 Mayıs kurtuluşun, kuruluşun ve geleceğin başlangıcıdır.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in sizlere emanet ettiği eserleri, fikirleri ve mirasları çoktur. Bunlardan en önemli mirası ise millet egemenliğine dayalı tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ulu Önder’in ilke ve devrimlerinden ayrılmayarak “Gençliğe Hitabesi”ni de görev bilerek mirasına sahip çıkacağınıza güvenimiz sonsuzdur.

Sizler akıl ve bilimden ayrılmayarak, milletimizi çağdaş uluslar arasında daha ileriye taşıyacaksınız. Bizler çalışkanlığınıza, güzel ahlakınıza ve yüksek karakterinize duyduğumuz güvenle, kuracağınız aydınlık yarınlara umutla bakıyoruz.

Sevgili Gençler,

Her birinizin birer “Mustafa Kemal” olduğunuz inancıyla, sizlere duyduğum sevgi ve güvenle, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı kutluyor; varlığımızı borçlu olduğumuz başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

PİR ZÖHRE ANA

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz