Hoş geldin 2024!

56 views
pir-zöhre-ana-2023-yılbaşı-tasarımı

Hoş geldin 2024!

Yeni bir yılın başlangıcındayız. Yeni yıl yeni hayalleri ile heyecanlandırır. Geçen zamanı değerlendirerek hesaplaşmalarını yaparak geleceği kurgulamak yeni fırsatlar, yeni umutlar ile “yeni yıl” herkes için farklı anlamlar ifade eder. Güçlü olan duygu “iyi ve güzellikleri” yaşama isteğidir. Önümüze açılacak bembeyaz boş sayfaların tümünü sevgiyle, güzelliklerle, iyiliklerle ve doğru olanla doldurmak hepimizin isteğidir. İyinin gücünü yaşamlarımıza aktarmak isteriz.

2023 yılı cumhuriyetimizin yüzüncü yılını gururla kutladık. Nice yüz yıllarını kutlayacağımızdan şüphemiz yoktur. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve milli mücadele şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla, şükranla ve minnetle anıyoruz. Ata’mızın insanlık için söylediği en güzel sözlerinden biri olan “Yurtta sulh cihanda sulh” tüm insanlığın umududur. Ata’mız yaptıklarıyla, söyledikleriyle, gerçekliğiyle ve ışığıyla karanlıkları aydınlatıyor.

Yeni bir yılın başlangıcında bireylere,  topluma verilen mesajlar ve iyi dilekler önemlidir. Pirimiz Zöhre Ana her fırsatta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatarak vatan, millet, bayrak, inanç, insanlık ve Mustafa Kemal sevgisini kazandırırdı.

Pir Zöhre Ana’mız yeni bir yıla girerken ulusu, vatanı ve tüm insanlık için; dileklerini ve dualarını sevenleriyle, milletiyle paylaşırdı. Bizlerde yeni yılı kendisinin önceki yıllarda yapmış olduğu dilek ve dualarından biri ile karşılayalım istedik.

“ İnsanlık âlemine, yeni yılın huzur, dostluk, birlik beraberlik getirmesini, kardeşlik duygularıyla kötülüklere fırsat vermeden, insanların aileleriyle sağlıklı sıhhatli, barış dolu bir yaşamla, mutluluk içinde daha nice güzel yıllara ulaşmalarını dilerim.

Türkiye Cumhuriyetimizin, devletimizle, milletimizle, ordumuzla daima ayakta durmasını, bayrağımızın her zaman üstümüzde dalgalanmasını ve Yüce Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda nice genç kuşaklarımızın, hayırlı insan olarak yetişmelerini ister, Cenabı Allah’tan, kötülük gelecek kişilerin de ıslah olmasını temenni eder, yeni yılınızı kutlarım. Hayırlı yıllar.”

Bizlere kazandırdıkları, öğrettikleri ve yaşattığı tüm güzellikler ile gösterdiği sonsuz sevgisi ve hoşgörüsü için minnettarız. Kendisine duyduğumuz sonsuz özlem, sevgi ve saygıyla bir kez daha anıyoruz.

Saygılarımızla

 

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz