“İş,Ekmek,Özgürlük” 1 Mayıs Emeğin Bayramı Kutlu Olsun

138 views
1-mayis-isci-bayrami-2019

Bugün dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanında emek için gösterilen dayanışmanın simgesi olan 1 Mayıs Uluslararası İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü’nü kutlayacağız.

Emeğin bayramı 1 Mayıs’ın kutlandığı meydanlarda emekçiler aralarındaki tüm farklılıkları bir yana bırakarak birlik ve dayanışma içinde yasal ve demokratik haklarını kullanarak; hak kayıplarına, özelleştirmelere,esnek ve güvencesiz çalışmaya, taşeronlaştırma uygulamalarına, kitlesel işten çıkarmalara, düşük ücret ve maaş artışı dayatmaları gibi birçok emek sömürüsünü ve çözümüne yönelik taleplerini dile getirecekler.

Ekonomileri güçlü olsun olamasın tüm ülkelerde yaşanan en ufak ekonomik kriz, emekçinin aleyhine olmaktadır. Enflasyon, durgunluk, zamlar, faizler, döviz kurlarındaki artışlar, emekçilerin çalışma ve yaşam koşullarına hemen etki etmek gelir dağılımı emekçinin aleyhine bozulmaktadır. Oysa en değerli olan emek, emekçi ve onun alın teridir.

Tüm emekçilerin emek örgütlerinin birlik, mücadele ve dayanışma içerisinde bir bütün olarak birleşmeleri halinde emeğin değeri yükselecek ve mücadeleleri güç kazanacaktır.

İş, ekmek, özgürlük ve geleceğimiz için vermiş olduğunuz haklı demokratik mücadelenizi destekliyorum.

Emeğin Bayramını verdiğiniz haklı emek mücadelesinden doğacak birlik ve dayanışmadan güç alarak toplumsal barış, hoşgörü ve kardeşlik içinde coşkuyla kutlamanız dileğiyle; 1 Mayıs Birlik,Mücadele ve Dayanışma Gününüzü kutluyorum.

Pir Zöhre Ana

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz