Süheyla GÜLEN’ i (Zöhre Ana’yı) Hedef Alan İftiralarla İlgili Kamuoyuna Duyuru

1.583 views
basin-kamuoyu-duyurusu-2

Önceki yıllarda yapıldığı gibi, kendisiyle ilgili hiçbir araştırma yapmadan kulaktan duyma sözlerle yazılar yazarak, akıllarınca Süheyla GÜLEN üzerinden kendilerini gündem edeceklerini düşünen bazı kişilerin, gerçek dışı ve doğru olamayan ifadeler ile seviyesizce yapılan benzetmelerle; Süheyla GÜLEN’ i hedef alarak İnternet sayfalarında ve sosyal medya hesaplarında asılsız iddialarda bulunduklarını görmekteyiz.

Alevilik hakkında bilmeden ve araştırma yapma gayretinde dahi bulunmadan yazılar yazanlar için belirtelim ki;  Alevilik inancında, onların bahsettiği gibi tarikatçılık anlayışı yoktur ve hiçbir zaman olmamıştır. Süheyla GÜLEN de tarikat lideri olmadığı gibi her türlü tarikat yapılanmasına da karşıdır.

Süheyla GÜLEN insanların din, dil, ırk, etnik köken ile inançlarını sorgulamadan bu ayrımları da reddederek, siyasi düşünce boyutuna da hiç girmeden toplumda barış, hoşgörü ve huzuru destekleyecek din ve vicdan özgürlüğünü savunarak birlik ve beraberliğin sağlanmasına çalışmıştır.

Süheyla GÜLEN her fırsatta inanç ve vicdan özgürlüğüne değinerek Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün laiklik ilkesinin halkın inançlarını özgürce yaşamasının güvencesi ve bizi ulus yapan değer olduğunu anlatmaktadır. İnançlarını vicdanlarında yaşayan, inancını ve dinini siyasallaştırmadan yaşayan insanlara saygı duymuştur. Kendisi de inancının manevi güzelliklerini yaşatmaya çalışmaktadır.

Süheyla GÜLEN, büyük Önder Atatürk’ün düşüncelerinin uygulayıcısı ve savunucusu olmuştur. Ata’mızın hedef gösterdiği müspet bilimin değerlerine ve gerekliliğine İNANARAK, bilimin kişilerin aklını ve bilincini özgürleştirdiğini savunmuştur.
Bu düşüncesini her fırsatta dİle getirerek özellikle gençlerin eğitim alarak sanat ve bilim konusunda çalışmalarını teşvik etmiştir.

Ne yazık ki bugün Atatürk ilke ve devrimlerine, cumhuriyet değerlerine, ulus devlete, tam bağımsızlığa ve laikliğe yapılan açık saldırılar; terör ve bölücülük, toplumu pasifleştirme, sindirme girişimleri ile temel insan haklarının görmezden gelinmesi günden güne artmış ve toplum vicdanı pek çok olayla zarar görmüştür.

Süheyla GÜLEN yıllardır, inancına ve Ulu Önder Atatürk’e yapılan saldırılara karşı mücadele etmektedir.

Süheyla GÜLEN, Ulu Önder Atatürk’e ve bir vatansever olarak vatanına duyduğu sorumluluğun bilinciyle yıllardır mesafeli durduğu siyasette, sorumluluk almak ve birlikte mücadele etmek için siyasal haklarını kullanarak “Ata’mın Partisi” dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olmuştur.

Süheyla GÜLEN, Ulu önder Atatürk’e ve “Partisi” ne karşı duyduğu sorumluluğu ve görevleri yerine getirirken göstermiş olduğu azim ve kararlılıkla da Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek vermektedir. Kimseyi ötekileştirmeden ve inancını sorgulamadan partisinde birlik içinde çalışmalarını laiklik ilkesi çerçevesinde yürütmektedir.

Süheyla GÜLEN, bu ülkenin eşit bir ferdi;  Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün çizdiği aydınlık yolda yürüyen, çağdaş,  kendine güvenen ve inançlı bir Türk kadınıdır. Partiye üye olması kadınlarımızın da aktif siyasette yer almalarını teşvik etmiş örnek olmuştur. Kadınlarımızı cesaretlendirerek, yol göstererek, hayatın ve üretimin içinde; toplumsal ve kişisel yaşamın her alanında var olmaları etkin görevlerde yer almaları için destek olmaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ile bir görüşmesinden sonra çekilmiş olan samimi bir fotoğrafı bahane ederek, tamamı gerçek dışı, hayal mahsulü iftiralar ve benzetmeler ile bilinçli bir şekilde Süheyla GÜLEN ile Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’ nu hedef alanların Cumhuriyet Halk Partisi’ni de hedef aldıkları açıktır.

Tüm saldırılara ve olumsuzluklara karşın, her zaman çevresine vatan, millet, insanlık ile Mustafa Kemal ATATÜRK sevgisi ve bağlılığı aşılayan Süheyla GÜLEN’ in, ülkemizin birlik ve beraberliği için daha özgür, daha demokratik ve daha çağdaş bir topluma yönelik çalışmaları artarak devam edecektir.

Saygılarımızla.

Paylaş

1 Yorum

  1. 36 Senedir,Zöhre Ana ya gider gelirim,orda insanlık,sevgi,hoşgörü,birlik,vicdan,insanlıktan başka bir şey görmedim,Zöhre anamın dediği elinize dilinize,belinize,sahip olun,Ata mızın izinden gidin der. Herkesi bir tutar ikilik yapmaz,tüm alemi sevgi ile kabul eder,davetiye yok,randevu yok,insanlar kendi isteği üzerine gelir, açık kapıdır herkes gelir,kimseye kin nefret tutulmaz,sevgi vardır,ben pirimi hak bilirim,yıllarca gidip gelirim,sayesinde,kendimi pis nefsimden arındırmaya çalışıyorum,insan olmaya çalışıyorum,vicdanlı olmaya çalışıyorum.Allah pirim in kapısından ayırmasın,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz