Ulusumuza Bağımsızlık Getiren 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

7 views
30-ağustos-zafer-bayramı-tasarımları-2022

Kutsal Vatan Toprağının Düşmandan Kurtuluşunu Getiren 30 Ağustos Zaferi’ Nin 100. Yıl Dönümü Ve Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

Büyük Taarruz’ un sonuçlandığı 30 Ağustos zaferinin yüzüncü yıl dönümünde büyük zaferi kutlamanın gururu ve heyecanı içindeyiz.

Ulusumuz, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğinde 19 Mayıs 1919’ da Samsun’da başladığı Kurtuluş Savaşı destanına İnönü’de, Sakarya’da olduğu gibi vatanın dört bir yanında kahramanlıklarla dolu sayısız zaferler yazmıştır.

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa kutsal vatan toprağından düşmanı temizleyecek olan Büyük Taarruz’u, 26 Ağustos 1922 günü sabah saat 5.30’da Afyon Kocatepe’de başlatmış; Büyük Taarruz 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmıştır.

Zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Paşa 1 Eylül 1922 günü ordulara bir emir yayınlar. Emirin son cümlesi “Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!” . Bu emir ile kahraman Mehmetçik 9 Eylül 1922 günü İzmir’de düşmanı denize döker.

Kahraman milletimizin vatanını ve bayrağını korumak için kadını, erkeği, yaşlısı, genci, çocuğuyla hatta kundaktaki bebeğiyle yaptığı fedakârlıkları asla unutulamaz. Bu günde ulus olarak vatan toprağını korumaya, şanlı al bayrağımızı onurla, şerefle ve gururla dalgalandırmaya devam ediyoruz, edeceğiz.

Kutsal vatan toprağının düşmandan kurtuluşunu getiren Büyük Taarruz’ un ve 30 Ağustos Zaferi’nin 100.yıl dönümünde,  şanlı milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı en içten dileklerimizle kutluyor; bu destanı yaratan başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı,  aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha en derin saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun!

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz