YOLUNUZDA YÜRÜMEKTEN ASLA VAZGEÇMEYİZ !

306 views
10-kasim-ataturk-zohre-ana-min

Yetmiş sekiz yıl önce aramızdan ayrılan Ata’mız için ulusumuz bugün yasını tutarken,  saat dokuzu beş geçe ülkemizin her köşesinde sessizliğiyle, manevi huzurunda saygıyla eğilecektir.

Ulu Önderim Mustafa Kemal Paşam!

Bugün Kars’tan, Yozgat’tan, Edirne’den, Hatay’dan, Samsun’dan… Güzel yurdumuzun dört bir yanından yüz binler olarak sevgimizi, saygımızı, minnet ve şükran duygularımızı sunmak için huzurunuza ANITKABİR’ e geleceğiz.

Sesiniz kulaklarımızda yankılanırken, yüreğimiz derinden sarsılacak. Ömrünüz boyunca milletiniz için yaptıklarınızı ve yapmak istediklerinizi hatırlayacağız.

“Yurttaşlarım, az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Daha çok ve büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz.

Bizlere görevimizi bir kez daha hatırlatacaksınız.

“Bunun içindir ki,milletimizin yüksek karakterini,yorulmaz çalışkanlığını,fikri zekasını,ilme bağlılığını,güzel sanatlara sevgisini ve milli birlik duygusunu mütemadiyen ve her türlü vasıla ve tedbirle besleyerek inkişaf ettirmek ülkümüzdür.”

Canım  ATA’m !

Ülkünüz ülkümüzdür. Ruhunuzun manevi rehberliğinde gösterdiğiniz hedeflere ulaşmak birinci görevimizdir. En büyük eserim dediğiniz Cumhuriyetinizde, geleceğimize ışık tutan rehberimiz olan ilke, devrim ve fikirlerinizin uygulayıcısı olarak, bizlere bıraktığınız tüm eserlerinizi koruyarak; yılmadan, korkmadan ve asla teslim olmadan, birlikte yaşama kararlılığı içinde, yolunuzda yürümekten asla vazgeçmeyiz.

Size duyduğum eşsiz ve sonsuz sevgi, minnet ve şükran duyguları içerisinde, manevi huzurunuzda saygıyla eğiliyorum.

Rehberimizsin,

Işığımızsın,

GERÇEKLER ÖLMEZ, SEN ÖLMEDİN…

Pir Zöhre Ana

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz