Gerçekler Ölmez ! 10 Kasım’da Atatürk’ün huzurundaydık…

1.419 views
anitkabir-mustafa-kemal-ataturk-2013

En büyük eserim diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk, kuşku yok ki Türk ulusunun yetiştirdiği en büyük Türk’tür. İçinde bulunduğu asrı aşıp gelecek asırlara da ışık tutan bir dehadır. “Anadolu’nun bir Türk yurdu olma vasfını sona erdirmek isteyen vahşi emperyalizme karşı arkasına aldığı halkıyla top yekun bir mücadeleyi yürüterek Anadolu’yu haçlı işgalinden temizleyip yepyeni bir Türkiye’yi kuran, savaştan sonra da Türk milletini yaptığı reformlarla yeniden dirilten” bir müstesna ötesi bir önderdir.

Dünyanın az yetiştirdiği devlet adamı ve kahramanlardan biri olan Mustafa Kemal ATATÜRK ” insanlık ülküsünün açık ve seçkin önderi ve Türk ulusunun uygarlık güneşi” olarak yaşadı ve yaşayacaktır

Bütün ömrünü hizmetine verdiğin Türk Milleti ile beraber, senin huzurunda saygı ile eğiliyoruz. Vatan sana minnettardır.

***

Bizlere Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün gerçek sıfatını öğreten, varlığını bildiren, kalbimizde sevgisini, saygısını yeşerten ve büyüten bir sıfatı Şahımerdan Ali olan yüce Pirimiz Zöhre Ana’mıza sonsuz şükran ve niyazlarımızı sunarız.

Allah, bu milleti Atatürk ve Zöhre Ana’nın ışığından ayırmasın…

Doğdum selanikde bilinmez sırrım
Her çiçekten toplar kokuyu arım
Bir zaman Bektaşı söylerler sarım
Her zaman ölmedim ölmedim varım

***
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdide Zöhre Ana geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allahla

Nefesler: Mustafa Kemal Atatürk
Bildiren: Pir Zöhre Ana

 

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz