Zöhre Ana’nın Yunanistan ve Bulgaristan Ziyaretleri

1.972 views

Elif’i Kevser tacını giyen ve elif sözünden Ab-ı Kevser’den içen, ilim deryasında yüzen, dili kalem kalbi Kur’an, Erenlerin Şahı Hz.Ali’nin dili olan,12 İmam evliyası,batın aleminden ses getiren, keramet sahibi yüce Pirimiz Zöhre Ana; sevenleriyle beraber Yunanistan’ın Selanik şehrinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Yüce Pirimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün evine ve Bulgaristan’ın Razgrad ili Kemallar ilçesinde yer alan Demir Baba ve Deliorman bölgesinde Şumnu şehrine bağlı Baltacı Yeniköy’de Seyit Muharrem Baba türbelerine 28 Eylül-2 Ekim 2013 tarihleri arasında bir ziyaret gerçekleştirdi. ..

Allah şehidi İmam Üseyin için dünya’da yası matem tutan tek ” inanç, ibadet,sevgi ve insanlık ” yolu olan Hak Muhammed Ali yolu ; Eline, diline, beline hakim olarak yetmiş iki milleti bir görmekte ve adaletin, eşitliğin, doğruluğun, hoşgörünün, birlik ve beraberliğin bir simgesi olarak geçmişteki Evliyaların rehberliğinde 1500 yıldır olduğu gibi bugün de yaşayan tek Ehlibeyt Evliyası Zöhre Ana ile varlığını sürdürmektedir ve dünya durdukça da sürdürecektir.. .

Pir Zöhre Ana bir nefesinde: “Bizim davamız “İnsanlık davasıdır”, dinimiz “İnsanlık dinidir”, yolumuz “Muhammed Ali yoludur”, kitabımız “Hakikat Kuran’ı”, ibadetimiz “Kırklar Cemidir”. Yetmiş iki millete bir nazarla bakar, kimseyi kimseden üstün ya da aşağı görmeyiz. Düşmanımız kindir, dostumuz Sevgi, yârimiz Şahımerdan Ali’dir.” der…

Bu ziyarete katılan ve katılamayıp gönlü Pir Zöhre Ana ile olan tüm dostların da dualarının kabul olmasını Haktan dileriz.

Tüm gelen ermişlerin, evliyaların kervanı Hz.Ali’nin kervanıdır. Bu kervanı kimse durduramaz !..

Halk arasında Demir Baba olarak bilinen evliyanın gerçek yaşamı ; 12 İmamlardan olan İmam Zeynel Abidin’in Oğlu İmam Bakır’dır.

Seyit Muharrem olarak bilinen evliyanın gerçek yaşamı Hz.Üseyin’in oğlu Ali Askerin torunudur. Bir yaşamı da Ağrı’da Şimşek Baba olarak bilinir.

***

Yunanistan’ın Selanik şehrinde yer alan Atatürk’ün evine ait fotoğrafları görmek için tıklayınız.

***

Bulgaristan’ın Razgrad ili Kemallar ilçesinde yer alan Demir Baba türbesine ait fotoğrafları görmek için tıklayınız.

**

Bulgaristan’ın Deliorman bölgesinde Şumnu şehrine bağlı Yeniköy’de Seyit Muharrem Baba türbesine ait fotoğrafları görmek için tıklayınız.

 

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz