Pirimiz Zöhre Ana tarafından Ali Pir Civan Türbesi Ziyareti Yapıldı

853 views

Pirimiz Zöhre Ana, 24 Ağustos 2019 tarihinde Amasya İli Gümüşhacıköy İlçesi Sarayözü Köyünde türbesi bulunan Ali Pir Civan Baba’ya (Sefa Peygamber) , Ehlibeyt dostları ile birlikte bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yurtiçinden ve dışından bin kişiye yakın insanın katıldığı türbe ziyaretinde lokmalar yenildi, Hak aşkına semahlar dönüldü ve yüce Pirimiz Zöhre Ana tarafından Ali Pir Civan Baba’nın gerçek varlığı, hayatı,soyu anlatıldı ve duazı imamları okundu.

Pirimiz Zöhre Ana, bu bölgede yaşayan ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere 16 büyük koli kıyafet yardımında bulunmuştur. Yardımlar, Sarayözü köyü muhtarı Saniye ALTUN hanımefendiye teslim edilmiştir.

Ali Pir Civan Baba olarak bilinen evliyamızın gerçek yaşamı Sefa Peygamber’dir. Sefa peygamberin babası Yahya Peygamberdir. Aynı yörede Emircen Sultan olarak geçen türbe de Ali Pir Civan’ın annesi Sırma Ana’dır. (MEHTAPTAKİ ERENLER, syf. 72)

***

Saygıdeğer Ehlibeyt ailenizle birlikte,Ehlibeyt aşkıyla, gözyaşlarıyla dolu,değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen bu güzellikleri bizlere yaşattığı için yüce Pirimiz Zöhre Ana’mızın postuna binlerce kez tüm sevenleri adına niyaz ederiz.

Ne mutlu Pirimiz Zöhre Ana’yı ve Ehlibeytini sevene…

Türbe ziyaretine ait fotoğrafları görmek için linkimize tıklayınız.
http://www.zohreanaforum.com/turbe-ziyaretleri/61495-pirimiz-zohre-ana-tarafindan-ali-pir-civan-turbesi-ziyareti-yapildi.html

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz