Cumhuriyetimizin Doksan Altıncı Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun!

127 views
29-ekim-cumhuriyet-bayrami-2019

Cumhuriyetimizin doksan altıncı yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu, coşkusu ve kıvancı içerisindeyiz.

Cumhuriyet, kahraman milletimizin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, binlerce yıllık ana topraklarını ve onurlarını savundukları kurtuluşun ve kuruluşun adıdır.

“Hürriyet ve İstiklal benim karakterimdir” diyen Ulu Önder, medeniyet dünyasının çağdaş yönetim şekli olarak inandığı cumhuriyeti özgürlük ve bağımsızlığı için mücadele eden milletine uygun görmüştür.

Halkını çağdaş ve uygar bir toplum haline getirmek için devrimler yapacak Ulu Önder’in en büyük devrimi, 29 Ekim 1923 günü milletin egemenliğe dayalı tam bağımsız laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmasıdır.

Cumhuriyetin kurulması ile halk idaresi gerçekleşmiştir. Halk yönetilen değil, kendini yönetecekleri seçerek  “yöneten” olmuştur. Ulu Önder “Artık hükümet millettir ve millet hükümettir” demiştir.

Ulu Önder’in ilke ve devrimlerini rehber edinerek  “Türk istiklalini,Türk Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafa etme” vazifemizi  yerine getirmek  için çok çalışmaktan vazgeçmeyerek; gerekirse  de mücadele etmekten çekinmeyeceğiz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimiz ile  gazilerimizi saygı, minnet  ve rahmetle  anıyorum.

Cumhuriyet Bayramı’mız  kutlu olsun!
Yaşasın Cumhuriyet!
Yaşasın Mustafa Kemal!

Saygılarımla.

PİR ZÖHRE ANA

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz