Sonsuzluğa Uğurladığımız Ulu Önderimiz Ata’mızı Sevgi, Saygı ve Minnetle Anıyoruz

227 views
10-kasim-1938-pir-zohre-ana-2019

Varlığını milletine ve vatanına adayarak yaşamını cephelerde geçiren, işgalci güçlere karşı Kurtuluş Savaşı’nı yapan, Al Bayrağı göndere çeken, Cumhuriyet’i kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü “ATA”mızı  sonsuzluğa uğurlayalı seksen bir yıl oldu.

Ulu Önder’e duyduğumuz özlem ve sevgiyle her 10 Kasım’da olduğu gibi bugün de yüreğimiz matem içinde yasımızı tutarak saygı ve minnetle anıyoruz.

Elli yedi yıllık yaşamında vatanına ve milletine tutkunluğu ile başkumandanlığının yanında uygarlık yolu olarak gördüğü ilimde, bilimde, eğitimde, sanatta, kültürde, sporda… her alanda başöğretmen olarak da milletine yakışanı yapan Büyük Önder ATATÜRK, tüm dünyanın da kabul ettiği seçkin bir düşünce insanıdır.

İşte gücümüzü ve kararlılığımızı  “ATA” mızdan alarak bizlere bıraktığı tüm fikirlerinin, değerlerinin, ilke ve devrimlerinin uygulayıcısı olarak hedeflerini hedefimiz bilerek, bıraktığı manevi mirası olanı ilim ve akıldan ayrılmadan, gerçeğin yolundan yürüyoruz.

Canım ATA’m,

Emanetlerini koruyarak bayrağını yüreğimizde ve elimizde taşıyor, ışığını gururla bizden sonraki nesillere aktarmaya devam ediyoruz.

Size duyduğum eşsiz ve sonsuz sevgi, minnet ve şükran duyguları içerisinde, manevi huzurunuzda bir kez daha saygıyla eğiliyorum. Ruhunuz şad olsun.

Rehberimizsin, Işığımızsın.

GERÇEKLER ÖLMEZ, SEN ÖLMEDİN…

PİR ZÖHRE ANA

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz