23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 100’üncü yılı kutlu olsun

214 views
23 nisan çocuk bayramı zöhre ana 2

Bugün 23 Nisan!

Ulusal kurtuluş savaşımızı başlatan Ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarının koşullar ne olursa olsun millet egemenliğini gerçekleştirmek için milletin meclisini kurmasının 100. yıl dönümüdür.

Ulu Önder bugünün önemini “Egemenlik ulusundur. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden başka hiçbir makam, ulusun alınyazısında etkin olamaz. ” sözleriyle anlatmış, bugünü de siz çocuklara bayram olarak armağan etmiştir.

Her yıl coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ mını  bu yıl salgın hastalık kabusu nedeniyle dışarı çıkmanın tehlikeli olduğu günlerde evlerimizde kutlayacağız.

Sevgili Çocuklar,

 Bu gün milletçe sizlerin bayram coşkunuzu, ışıl ışıl gözlerinizi ve hazırladığınız gösterileri göremeyeceğiz. Okuyacağınız şiirleri dinleyemeyeceğiz. Heyecanınıza ortak olamayacağız. Ama inanıyorum ki, sizler evde de olsanız bayramı her şeye rağmen coşkuyla kutlayacak; evlerinizi, odalarınızı süsleyecek, ailenize şarkılar söyleyerek, şiirler okuyacak ve gösteriler yapacaksınız. Her şeye rağmen bayramı coşkuyla kutlayarak biz büyüklerinize de yine umut olacaksınız. 

Ulu Önder Ata’mızın işaret ettiği gibi “bilim” ile yaşadığımız bu tür hastalıklara da çözümler bulacağız. Sizler de ileride olabilecek bu tür zorlukları aşmak için Ulu Önder Ata’mızın “Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.” sözünü unutmayınız.

Sevgili çocuklar,

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgiyle gözlerinizden öpüyorum.

 Nice yüzlerce yıl dönümleri kutlamanız dileğiyle.

Sevgilerimle.

PİR ZÖHRE ANA

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz