İşçi Bayramı 1 Mayıs Kutlu Olsun

293 views
1-mayıs-isci-bayrami-2020-zohre-ana

1890 yılından bu yana 1 Mayıs “Uluslararası İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü” olarak kutlanmaktadır.

Her 1 Mayıs günü dünyanın dört bir yanında fabrikalarında, işyerlerinde ve alanlarda hakça paylaşım, özgür ve insanca bir yaşam için 1 Mayıs’ı kitleler halinde bayram havasında kutlayan emekçiler salgın dolayısıyla bu yıl birçok yerde  bunu yapamayacaklar.

İnsanlık zor zamanlar yaşamaktadır. Bu zor zamanlarda yine en çok etkilenen de emekçiler olmuştur. Başta sağlık emekçileri olmak üzere tüm emekçiler emek yoğun çalışmakta hem kendilerini hem de insanları salgına karşı korumakla mücadele etmektedirler.

Bunun yanında güçleşen ekonomik durumdan da en başta emekçiler olumsuz etkilenmiştir. Bir çoğu işsiz kalmış ya da işsiz kalmamak için çok zor şartlarda ve sağlıksız koşullarda çalışmak zorunda bırakılmışlardır.

İşte bu yıl birlik, mücadele ve dayanışma ruhuyla kutlanan emeğin bayramı bu zor koşullarda kutlanacak.

1 Mayıs’ın her şeye rağmen, alanlarda olmasa da bütün emekçilerin yüreğinde ve dillerinde “eşit, özgür ve insanca bir yaşam için hakça bir paylaşım” dileğiyle coşkuyla kutlanacağına inanıyorum. Emeğin sömürüsüne karşı emekçinin talepleri yerine getirilinceye kadar da bu haklı mücadele ve dayanışma sürecektir.

Verdiğiniz haklı emek mücadelesinden doğacak birlik ve beraberlikten güç alarak; daha adil ve özgür bir dünyada dayanışmanın coşkusuyla, toplumsal barış, hoşgörü ve kardeşlik içinde sağlıklı günlerde emeğin bayramını kutlamanız dileğiyle;

1 MAYIS BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

PİR ZÖHRE ANA

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz