24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun

116 views
24-kasim-ogretmenler-gunu-tasarimi-2021

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri’nin kendisine verdiği “Başöğretmen” unvanını kabul etmesinin de yıl dönümü olan 24 Kasım tarihi, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle Başöğretmenimiz Atatürk’ü saygıyla anıyoruz.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,

“Benim Türk milletine, Türk Cumhuriyetine ve Türklüğün istikbaline ait görevlerim bitmemiştir; sizler onları tamamlayacaksınız”

Sözlerini gerçekleştirecek Cumhuriyetimizin bekçileri fikri hür, vicdanı hür vatan evlatlarını yetiştiren, ulusal bütünlüğümüzü güçlendirecek siz cumhuriyetin öğretmenlerisiniz.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine yakışır vatan evlatları yetiştirme kutsal görevini üstlenmiş;her fırsatta ruhumuzu ısıtan, üzerimize titreyen,sihirli sözcüklerle yüreklendiren, cesur ve inançlı olan siz değerli öğretmenlerimize şükran duygularımız tarif edilemez hislerdir. Bilgi ve irfanınızla, fedakârlıkla yüreğimize ve zihnimize verdiğiniz aydınlık için minnettarız.

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz,

Mesleğinizi büyük bir özveriyle yürüten sizlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü kutluyor; esenlikler içerisinde başarılı nice hizmet yılları diliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla.

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz