SONSUZA DEK İZİNDEYİZ!

111 views
10-kasim-tasarimlari-2022

Her yıl bugün “10 Kasım” da sadece ulusumuz değil, Dünya’nın dört bir yanındaki insanlar da; bir büyük dehanın, bir büyük devlet adamını, bir büyük devrimcinin “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün” sonsuzluğa uğurlanışını hüzünle anıyor.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk öldüğü ana kadar milleti için çalışmış, askeri görevlerinin yanında üstlendiği siyasi ve sosyal görevleri de başarıyla gerçekleştirerek; düşman çizmeleri altında can çekişmekte olan anayurdun ve devletin parçalanmış gövdesi üzerine milli egemenliğe dayalı, tam bağımsız ve modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Ulu Önder, milletinin gücüne “kurtuluştan kuruluşa” dâhice yön vermiş; milleti de büyük komutanın inanılmaz kararlılığına, iradesine, azmine ve önderliğine, yaptıklarına ve yapacaklarına inanarak asla yanından ayrılmamıştır.

Bugün de bizler Ata’mızın kurduğu Cumhuriyetin birinci yüzyılını kutlamaya hazırlanırken; ilke ve devrimleri ile fikirlerinin ışığı ile aydınlanıyor gösterdiği hedefe umutla, heyecanla ve kararlılıkla yürüyoruz.

Sonsuzluğa uğurlandığımız günden bugüne “ 83 yıl” da olduğu gibi Ata’mızı sonsuzluğa bugün uğurluyormuş gibi acısını yüreğimizde, zihnimizde ve bedenimizde hissederek sonsuz minnet duyguları içinde her geçen gün büyüyen sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Gerçekler Ölmez !

Ölümsüz Önder !

Sonsuza dek izindeyiz!

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz