ALEVİLERE YAPILANLARA YETER DİYORUZ !

2.294 views
acik-kapi-dernegi-aleviler

acik-kapi-dernegi-logoAnkara, MAMAK ‘ta merkezi bulunan AÇIK KAPI DERNEĞİ yönetimi ve  kalabalık bir üye gurubuyla Anıtkabir’i ziyaret ettiler.

Açık Kapı Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı Süheyla Gülen , ülkemiz ve  yakın komşularımızda cereyan eden  sıcak gelişmeler nedeniyle ATA mızın  huzuruna çıktık dedi .  Tören öncesinde  kısa bir açıklama yapan Gülen :  “ Aleviler bu ülkenin asli unsurlarıdırlar. Yüz yıllardır ötelendik , hor görüldük . Bu kadarı fazla diyoruz . Bayrağımız indiriliyor , konsolosluğumuz görevlileri tamamı rehin , ülkemizin güneydoğusu çok sıcak , Soma da hala içimiz yanıyor ,  öte yandan  her fırsatta Alevilerin üzerine gelinerek bu konu  gizli gizli deşiliyor gibi görünmektedir .Aleviler , hep hedef gösteriliyor .Bu güzel ülke bizim , hepimizin ve kardeşçe yaşamaya devam etmeliyiz . Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçiminde de tüm vatandaşlarına ,  aynı gözle bakan , aynı nazarda değerlendiren bir Reisi cumhur görmek en büyük arzumuzdur “ dedi .

Kalabalık , Süheyla Gülen önderliğinde ,  Anıtkabir’ e  törenle çelenk bıraktı . Derneğin , yönetimi ve üye topluluğu ile , Anıtkabir’de mozeleye çelenk  koyup , saygı duruşunda bulundular .Tören  sonrası hep birlikte Misakı Milli Kulesine  geçtiler .

Burada  , Başkan Süheyla Gülen   Anıtkabir defterini imzaladı .   Başkan Gülen  ,törende Anıtkabir defterine şunları yazdı :

” Ulu Önder  Atatürk , Emanetin Emanetimizdir. Senin bizlere bıraktığın emeanetine ; Cumhuriyetine ve Bayrağına canımızla başımızla sahip çıkacağımıza söz veriyoruz .Yaydığın uygarlık ışığı  gölgesinde Aydınlık ve Çağdaş Türkiye için , gece gündüz demeden çalışacağız .Huzurunda olmaktan büyük onur duyuyor , aziz naaşının önünde saygıyla  eğiliyorum. “

Tören sonrası  Dernek üyeleri  toplu resim çektirdikten sonra Anıtkabir den ayrıldılar.

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz