Devrim Şehidimiz Kubilay’ı Doksanıncı Ölüm Yıl Dönümünde Saygıyla Anıyoruz

73 views
menemen-olayi-kubilay-zohre-ana-2018

Ulusumuz, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ulusal kurtuluş mücadelesini kazanarak bağımsız ve özgür yaşama kararlılığını ortaya koyarak; millet egemenliğine dayalı cumhuriyet yönetimini seçmiştir.

Cumhuriyetle birlikte çağdaş uygarlık düzeyini hedefleyen Türk Ulusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini uygulayarak aydınlık geleceğe yönelmiştir.

Cumhuriyet’i, kazanımlarını, gericiliğe ve dogmalara karşı yürütülen aydınlanma çabalarını içine sindiremeyen cumhuriyet karşıtı gericilerce; İzmir Menemen’de 23 Aralık 1930’da isyanı bastırmak için görevlendirilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile bekçiler Hasan ve Şevki Bey acımasızca şehit edildi.

Vatan evlatlarının şehit edilmeleri ulusça büyük üzüntü ile karşılanmıştır. Mustafa Fehmi Kubilay ve arkadaşları gericilik ve karanlık düşüncelerle savaşımın simgesi, Cumhuriyet’in koruyucuları  “devrim şehidi” olarak ulusun gönlündedirler. Onlar ulusumuzun Cumhuriyet’e inanç ve bağlılığını daha da güçlendirmişlerdir.

Ulusumuz vatana ve cumhuriyete yönelik tehditler, saldırılar, hainlikler karşısında cumhuriyetin sonsuza kadar varlığını koruması için çalışmaktan; Atatürk’ün ilke ve devrimleriyle, cumhuriyetin temel değerlerini korumak için gerekirse de şehitlerimiz gibi canlarını feda etmekten çekinmeyecektir.

Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile bekçiler Hasan ve Şevki Bey’leri şehit edilişlerinin 90. yıl dönümünde; başta devrim şehitlerimiz olmak üzere, şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Ruhları şad olsun.

Saygılarımızla.

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz