“Eseri üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir” Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk

109 views
24-kasım-öğretmenler-günü-mesajı-afişi

Bugün Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri’ nin kendisine verdiği “Baş Öğretmen” unvanını kabul etmesinin 95. yıl dönümüdür.

Değerli öğretmenlerimiz Başöğretmenimiz ‘in “Eseri üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir ”sözü öğretmenlerimize verdiği değeri ifade eden nice sözlerinden bir tanesidir. Sizler bilgi birikiminizi, değer ve davranışlarınızı bilimsel ve laik eğitimle öğrettiğiniz yeni neslin; daha çağdaş, daha onurlu, daha adil, daha refah içinde, daha özgür yaşamaları için geleceğini kararlılıkla tükenmez çabayla dokuyorsunuz. Eseriniz yeni nesil ile milletini ileri götürenlersiniz.

Vatan evlatlarının tüm duygularıyla bütünleşen; başarısıyla övünen, gülümsemesiyle mutlu olan, saygısıyla yücelen, güzel davranışlarıyla gururlanan, ağlamasıyla hüzünlenen, mutsuzluğuyla acı çeken…  sizler, öğretmenlersiniz.

Baş öğretmenin verdiği “yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” görevi ile al bayrağımızın dalgalandığı vatan toprağının her yerinde sevgiyle, sabırla, dirençle ve vicdanınızla kutsal görevinizi yerine getirirken ışık olmakta umut olmaktasınız. Emeğinizin ve alın terinizin karşılığını ödeyemeyiz.

Bilgi ve irfanınızla, fedakârlıkla yüreğimize ve zihnimize verdiğiniz bayrak vatan, millet, cumhuriyet, insanlık, Mustafa Kemal sevgisi ile ulusal varlığımızın geliştirilmesini, güçlendirilmesini ve korunmasını gerçekleştirmektesiniz. Minnettarız.

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz,

Baş Öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü ve şehit olan öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; mesleğinizi büyük bir özveriyle yürüten MUSTAFA KEMAL’in ÖĞRETMENLERİ, sizlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü kutluyor; esenlikler içerisinde başarılı nice hizmet yılları diliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla.

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz