En büyük bayram bu bayram herkese kutlu olsun

109 views
23-nisan-afisleri-tasarimlari-2021

 

SEVİNİN KÜÇÜKLER,
ÖVÜNÜN BÜYÜKLER,
23 NİSAN KUTLU OLSUN !
ÇOK BÜYÜK BU BAYRAM,
HERKESE KUTLU OLSUN!

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün İstanbul’dan çıkarken düşündüğü ve Samsun’da Anadolu topraklarına ayak bastığında uygulamaya başladığı;

 “Milli hakimiyete dayanan kayıtsız şartsız, bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak!” kararını gerçekleştirmek için attığı adımlardan en önemlisi bugün 101. yıldönümünü kutladığımız 23 Nisan 1920 de Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açmasıdır.

Sevgili çocuklar,

Ulu Önder sizleri çok sever, karşılaştıkça her çocuğa özel ilgisini ve sevgisini göstererek; eğitimleri hakkında ve  geleceğe dair düşüncelerini öğrenmek için sohbetler edermiş.

Ulu Önderin; “Çocuklar ne güzel, ne sevimli… En çok hoşuma giden halleri, riyakarlık bilmemeleri, bütün istek ve duygularını içlerinden geldiği gibi açıklamalarıdır.” Sözleri sizlere olan duygularını açıklamaktadır.

Milli egemenliğimizin ilanı olan 23 Nisan gününü de siz sevgili çocuklara bayram olarak kutlanması için armağan etmiştir.

Sevgili çocuklar,

Ata’mızın size duyduğu sevgi ve güvenle, armağanı bayramınızla dünyanın en zengin çocuklarısınız.  Bunların değeri hiçbir şeyle değişilemez.

Sizler ulusumuzun geleceği; geleceğimizin güvencesi ve umudusunuz. Ata’mızın açtığı aydınlık yolda, akılla ve bilimle hareket ederek; yılmadan, yorulmadan ve asla ümitsizliğe düşmeden kararlılıkla çok çalışınız.  Çağdaş, mutlu ve barış içinde yaşayan bir ülkeyi sizler gerçekleştireceksiniz.

Sevgili çocuklar,

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nızı sevgiyle ve coşkuyla kutluyor; sevgi, saygı ve mutlulukla dolu nice bayramlara ulaşmanızı diliyoruz.

Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz